Zakupy ze stylistką – mity i fakty w 12 odsłonach

Przyjdzie dziwnie ubrana i ciebie też zechce wystylizować podobnie? Ta i wiele innych obaw zapewne powstrzymuje cię przez wybraniem się na zakupy ze stylistką. Profesjonalistka z ponad 10-letnim doświadczeniem, wrocławska stylistka Ilona Niebał przekonuje w 12 krokach, że nie ma czego się bać.

 

Mit 1:Na takie zakupy trzeba mieć dużo pieniędzy”

Fakt 1: Czy wiesz, że nawet nieduży wydatek może wiele zmienić? Zakupy ze stylistką to przemyślana inwestycja, a nie po prostu wydawanie pieniędzy. Wychodzę z założenia, że ubrania powinny pasować kolorystycznie, do sylwetki i do tego, jak żyje ich właścicielka. O kolorach i fasonach dowiesz się ode mnie, a w celu ustalenia odpowiedniego stylu zapytam cię o: życie, pracę, sposób spędzania czasu, ponieważ od tego zależy, jakich ubrań będziesz potrzebować (na co dzień, do pracy, na urlop, na wyjście itp.). Nasza rozmowa zakończy się ustaleniem listy zakupów dostosowanej do budżetu, jaki planujesz przeznaczyć na zakupy. To ty zdecydujesz o tym, czy wydasz kilka tysięcy, tysiąc czy kilkaset złotych.

 

Mit 2:W sklepach nigdy nic dla mnie nie ma”

Fakt 2: Zakupy nie są łatwe dla osób, które ich nie lubią. W takiej sytuacji szybciej traci się cierpliwość i zniechęca. Stylistka to osoba, która orientuje się w ofercie wielu sklepów, a wśród nich z pewnością są takie, w których znajdzie coś idealnego podczas zakupów z tobą. Każdy może wyglądać dobrze – bez względu na wiek, wagę, upodobania i zasobność portfela. Pozwól się o tym przekonać na spotkaniu.

 

Mit 3:Nie wiem, co ta stylistka lubi i czy mi to pasuje”

 Fakt 3: Punkt wyjścia zakupów ze stylistką to Ty i Twoje życie, a nie moje osobiste preferencje. Ubrania będą dopasowane do ciebie – pod względem kolorystycznym, do sylwetki i do tego, jak wygląda Twoje życie lub do tego, co potrzebujesz w nim zmienić.

 

Mit 4:Stylistka wybierze mi coś, w czym będę się źle czuła i nie wiem, gdzie w tym pójdę”

Fakt 4: Dobieram ubrania pod względem kolorystycznym, fasonu i twoich potrzeb, a ty je przymierzasz. Zestaw może wyglądać doskonale, ale to nie wystarcza, by udać się do kasy. Moje ostatnie pytanie zawsze brzmi: „jak się w tym czujesz?”.

 

Mit 5:Noszę taki rozmiar, że w sklepach nic na mnie nie ma”

Fakt 5: Problemy z rozmiarówką zdarzają się w przypadku nietypowych sylwetek, jeżeli chodzi o mężczyzn. Oferta dla kobiet jest zdecydowanie bardziej rozwinięta i dla każdej kobiecej sylwetki można znaleźć odpowiednie ubrania. Przykład? Niektóre sklepy wprowadziły rozmiar 32 dla bardzo szczupłych kobiet. Niemal każda marka oferuje większość ubrań do rozmiaru 42, a także 44 – 46. Są też i takie marki, które mają propozycje do rozmiaru 52.

 

Mit 6: „Jestem tak trudnym przypadkiem, że pewnie nic nie kupimy”

Fakt 6: Każdy jest wyjątkowy i traktowany indywidualnie, jednak od 2007 roku trafiło do mnie wiele osób, które myślały: „pewnie nic nie kupimy”, choć przyznały się dopiero po …udanych zakupach! To chyba najlepszy dowód na to, że niemal każdy „ubraniowy” problem mogę rozwiązać i każdy po spotkaniu ze mną może mieć szafę, którą otwiera z przyjemnością.

 

Mit 7: „Nie lubię kolorów, najczęściej chodzę w czarnym

Fakt 7: Jeden kolor można nosić dobrze, ale jest to znacznie trudniejsze niż w sytuacji, gdy kolorów do wyboru mamy więcej. Pokażę ci różne możliwości kolorystycznie, a ty przekonasz się, w czym czujesz się najlepiej.

 

Mit 8: „Rzeczy z obecnego sezonu mi się nie podobają”

Fakt 8: Zakupy ze stylistką to wybieranie idealnych rzeczy – pasujących do ciebie kolorystycznie i pod względem fasonu. Nie jest to pogoń za trendami. W sklepach zawsze znajdują się i kolekcje związane z najnowszą modą, i klasyka, która w kolejnym sezonie też będzie wyglądać doskonale.

 

Mit 9: „Pójdziemy do samych drogich sklepów”

Fakt 9: Sklepy sytuują się na różnych poziomach cenowych. To ty decydujesz o tym, jaki budżet przeznaczasz na zakupy, a ja w tych ramach staram się dokonać jak najlepszego wyboru. Na marginesie dodam, że blisko 100 procent moich klientek i klientów nie lubi wydawać więcej, kiedy może wydać mniej, a ja doskonale to rozumiem. Bez względu na budżet można się dobrze ubrać i świetnie wyglądać.

 

Mit 10: „Pójdziemy do sklepów, których nie lubię”

Fakt 10: Niektórzy klienci mówią mi pod koniec spotkania, że zaczęliśmy zakupy w sklepie, którego nie lubili lub w takim, który omijali szerokim łukiem z innych powodów, więc – jak widać – jest to niewykluczone. W tym momencie należałoby się jednak zastanowić nad tym, dlaczego nie lubisz danego sklepu. Może dlatego, że jest w nim tak dużo ubrań, że trudno było ci coś znaleźć? Może dlatego, że przymierzalnie są małe i niewygodne? Może personel przy twojej ostatniej wizycie był mało pomocny lub przeciwnie – przesadnie narzucający się? O tym wszystkim nie będziesz myśleć podczas zakupów ze stylistką. Na pierwszym planie będą poszukiwania idealnych ubrań dla ciebie.

 

Mit 11: „Stylistka będzie wybierać mi ubrania ze sztucznych tkanin”

Fakt 11: Podczas rozmowy przed zakupami zapytam o to, co lubisz, a czego nie znosisz, co chciałabyś włączyć do swojej garderoby, a czego wolisz unikać. Nie każdy ma wyraźne preferencje, ale jeżeli się nimi ze mną dzieli, pamiętam o nich podczas całych naszych zakupów i sama kontroluję skład materiałów.

 

Mit 12: „Jestem niezdecydowana i nie wiem, w czym wyglądam dobrze”

Fakt 12: Kiedy dobrze wyglądasz, dobrze się czujesz, a to wrażenie rozpoznaje u siebie każda osoba. Jeżeli jednak masz wątpliwości, chętnie omawiam zalety danej części garderoby, czyli mówię np. co podkreśla, od czego ewentualnie odciąga uwagę i w jakich połączeniach będziesz mogła tę rzecz nosić.

 

Czy masz jeszcze inne wątpliwości? Zapraszam do kontaktu!

Pozostaw komentarz